Organizatorzy

 
IMG_5943a.jpg

Jacek Maleszka

mgr inż. architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, swoją wiedzę zdobywał również na VIA University Horsens w Danii, student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożyciel Fundacji Na Dużą Skalę i jej obecny Prezes Zarządu. Członek Stowarzyszenia Prawo Do Miasta, zespołu ds. wznoszenia pomników powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania, Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto w Poznaniu i Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji Rady Osiedla. Brał czynny udział przy organizacji wszystkich edycji warsztatów Architektour, współorganizował pierwszą edycję warsztatów i konferencji Synergia w Architekturze.

Zawodowo realizuje się w rodzinnej pracowni projektowej STUDIO M w Poznaniu. Jako członek zespołu otrzymał wyróżnienie m.in. w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Fary Gubińskiej oraz modernizację Parku Rataje w Poznaniu. Autor publikacji naukowych m.in. w FORT Journal.

W wolnych chwilach miłośnik pięknych widoków, dobrej lektury i schłodzonego prosecco.

Michał Krzyżowski

architekt - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, szkoleniowiec z zakresu  budowania relacji i wizerunku w biznesie, współzałożyciel Fundacji na Dużą Skalę, członek Rady Fundacji Polska Innowacyjna, organizator Architektour i wielu konferencji, wydarzeń naukowych i kulturalnych. Wieloletni działacz społeczny. W przeszłości Senator Politechniki Gdańskiej, Przewodniczący Forum Uczelni Technicznych oraz Członek Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP, były członek  komisji przy RGNISW w MNISW. Brał czynny udział w pracach nad nowelizacja ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym. Zainteresowania to nowoczesne rozwiązania techniczne oraz szeroko pojęta edukacja architektoniczna w specjalności programy nauczania oraz innowacyjne formy kształcenia.

Paulina Kałużna

architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, studentka studiów podyplomowych SGH na kierunku Zarządzanie Projektami. Od 2010 roku zajmuje się organizacją ogólnopolskich warsztatów architektonicznych cyklu Architektour. Praktykę w dziedzinie architektury zdobywała w polskich i zagranicznych biurach, m.in.Kjellgren Kaminsky AB w Goteborgu, DDJM w Krakowie. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie podczas organizacji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów oraz z Ministerstwem Infrastruktury przygotowując Ogólnopolskie Forum Konkursów Architektonicznych. Współzałożyciel Fundacji Na Dużą Skalę. Baterie ładuje podróżując, nurkując i chodząc po górach.

Ola Hantkiewicz

Inżynier architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zaangażowana w organizację studenckich warsztatów architektonicznych, m.in. OSSA Katowice 2014, Architektour 2015 Wałbrzych, Architektour 2016 Gorzów Wielkopolski. Członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto, z którą zrealizowała szereg projektów, m.in. koordynując autorskie warsztaty architektoniczne w ramach programu “Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Aktywny uczestnik wielu inicjatyw z zakresu poprawy jakości przestrzeni publicznych. Za najważniejsze w projektowaniu uważa relacje między ludźmi oraz wynikające z nich zaangażowanie użytkowników w organizowanie przestrzeni oraz zarządzanie nią.

IMG_5980a.jpg

Karol Nadolny

architekt, grafik, twórca animacji, CGI designer - Student Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Zajmuje się głównie tworzeniem wizualizacji architektonicznych, prowadzi również kursy ich tworzenia. Realizował wizualizacje projektów pracowni w Polsce i za granicą. Wielki entuzjasta dobrej typografii, porządnej grafiki i mongolskiego śpiewu gardłowego.

Daria Przybyłowska

architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, obecnie dyplomantka studiów magisterskich Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wiedzę zdobywała również na Université Sorbonne w Paryżu oraz HafenCity Universität w Hamburgu. W przeszłości czynny członek Brygady Urbanistyczno-Architektonicznej BUA, Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo oraz Instytutu Metropolitalnego. Inicjatorka takich wydarzeń jak warsztaty BreakPoint – do it Yourself!, Re:brick. Rewitalizacja ceglanych dzielnic Gdańska, konsultacji projektowych Pokaż Portfolio! czy cyklu spotkań filmowych ArchiKINO. Zaangażowana również w organizację warsztatów Gdańsk OSSA 2013, Architektour 2014-2017, Gdynia Design Days 2014 czy Konferencji naukowej W stronę piękna. Doświadczenie zdobywała m.in. w Centrum Designu Gdynia, Wydziale Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st. Warszawy czy biurze architektonicznym INFINIA. Kreowanie przestrzeni publicznych poprzez analityczne podejście stawiające człowieka jako jej najważniejszy element, to dla niej bardzo ważny aspekt projektowania. Jej cichą pasją jest projektowanie ubioru i ceramiki.

Jakub Nanowski

mgr. inż. architekt, grafik 3D, fotograf. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Zaangażowany w organizację studenckich warsztatów architektonicznych, m.in. Architektour 2014 Elbląg, Architektour 2015 Wałbrzych, Architektour 2016 Gorzów Wielkopolski, czy też OSSA Gdynia 2016. Na codzień zajmuje się tworzeniem wizualizacji architektonicznych oraz profesjonalną fotografią eventową / produktową / ślubną / fotografią wnętrz i architektury. Pomiędzy codziennymi zajęciami realizuje pasję do architektury uczestnicząc w konkursach architektonicznych. Fotografią zajmuje się od czasów dzieciństwa, gdy połączył fotograficzne hobby z zamiłowaniem do lotnictwa, “uprawiając” od 13 roku życia spotting lotniczy. Profesjonalnie fotografią zajmuje się od 2012 roku.

Karolina Bondar

architekt - studentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Była Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu WAPW, członek zarządu Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członek Inicjatywy TERAZ WAPW oraz delegat do Parlamentu Studentów PW. Swoją przygodę z organizacją Architektour zaczęła w 2015 roku. Organizatorka wielu inicjatyw studenckich na WAPW, w tym Nocy Muzeów w latach 2015 i 2016.

13139327_843956412381747_5502257563575482577_n.jpg

Zuzanna Gadomska

architekt, grafik, ilustrator i filolog - Studentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, magister z zakresu Skandynawistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego w specjalności linii szwedzkiej, domorosła graficzka i zapalona ilustratorka. Człowiek orkiestra, obecnie zainteresowana najbardziej projektowaniem urbanistycznym i zagadnieniem rewitalizacji miast. Jednocześnie pracuje z grafiką i ilustracją, w szczególności ilustracją architektoniczną. Wiecznie szkicuje doktorat z historii szwedzkiego designu.  Brała udział w dwóch edycjach Architektour (2015 w Wałbrzychu oraz 2016 w Gorzowie Wielkopolskim), w tym roku dołączyła do ekipy organizatorów.